چه کنیم که بیشتر حقوق بگیریم؟

تا چشم بر هم می‌زنید همه حقوق‌تان تمام شده و كلی باید دو دو تا چهار تا كنید تا سر و ته دخل و خرج‌تان جفت و جور شود.

اگر بدانید که سیاست‌های شرکت برای افزایش حقوق چیست و در چه زمان‌هایی می‌توانید انتظار افزایش حقوق را داشته باشید، آن وقت می‌توانید بهتر نزد رئیس‌تان برای افزایش حقوق استدلال کنید. وقتی با اطلاع باشید و بدانید چه می‌گویید احتمال دست خالی برگشتن کمتر خواهد بود.

كی گفته « پول علف خرس نیست! » این روزها با این هزینه‌های سرسام‌آور ارزش پولی كه درمی‌آورید گاهی از علف خرس هم كمتر است. تا چشم بر هم می‌زنید همه حقوق‌تان تمام شده و كلی باید دو دو تا چهار تا كنید تا سر و ته دخل و خرج‌تان جفت و جور شود. احتمالا اولین راه‌ حلی كه می‌شود به آن فكر كرد افزایش حقوق است. باید راه‌ حلی پیدا كنید كه رئیس‌تان با افزایش حقوق شما موافقت كند. اگر دنبال راه‌حلی هستید این راهنما را از دست ندهید.

1 - موفقیت، شانس‌تان را بیشتر می‌کند
درخواست افزایش حقوق را بعد از به‌دست آوردن یک موفقیت خوب در سر کار مطرح کنید. لازم نیست مغرور و از خودراضی باشید اما این یک روش امتحان شده است که درخواست افزایش حقوق بعد از اینکه شما کاری استثنایی در سر کار انجام داده‌اید مورد قبول قرار می‌گیرد. با رئیس‌تان رودربایستی نداشته باشید. به او بگویید که موفقیت شما تنها آغاز فرصت‌های زیادی است که شما می‌توانید برای شرکت ایجاد کنید.

2 - استعدادتان را نشان دهید
اگر فکر می‌کنید که مستحق افزایش حقوق هستید باید این را ثابت کنید. لازم نیست از خودتان تعریف کنید. تنها نشان دهید که سرمایه ارزشمندی برای شرکت هستید و همیشه و به ویژه وقتی کس دیگری نیست شما برای انجام کارها حاضر هستید.

3 - صریح باشید
دنبال دوز و کلک با رئیس‌تان نباشید. دقیقا به رئیس‌تان بگویید چه می‌خواهید و چرا چنین چیزی را در چنین زمانی می‌خواهید. صداقت بهترین سیاست است و باعث می‌شود شخصیت‌تان را هم دوست‌داشتنی‌ترکند.

4 - درباره وضعیت مالی محل کارتان تحقیق کنید
اگر بدانید که سیاست‌های شرکت برای افزایش حقوق چیست و در چه زمان‌هایی می‌توانید انتظار افزایش حقوق را داشته باشید، آن وقت می‌توانید بهتر نزد رئیس‌تان برای افزایش حقوق استدلال کنید. وقتی با اطلاع باشید و بدانید چه می‌گویید احتمال دست خالی برگشتن کمتر خواهد بود.

5 - برای شنیدن «نه» خود را حاضر کنید
اگر همه کارهایی که لازم بود را انجام دادید و بازهم نه شنیدید آن وقت دیگر کار از دست شما بیرون بوده است. با این حال، به جای اینکه ناامیدانه برگردید، از رئیس‌تان بپرسید که آیا به جای افزایش حقوق می‌تواند چیز دیگری مثلا تعطیلات اضافه یا اضافه کار یا مزایا به شما بدهد اما حواستان باشد زیاد از حد حریص جلوه نکنید. سعی کنید همواره لبخند بر چهره‌تان باشد حتی اگر اتفاق‌هایی افتاد که شما دوست نداشتید.
 
ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 5:32 am |  | پاسخ دهید:

به 8 دليل کودکان از آنچه شما فکر مي کنيد، باهوش ترند

مغز کودکان سرعت رشد گفت آوري دارد. يک سال پس از تولد، اندازه مغز دو برابر مي شود و چهار سال بعد، يعني هنگام ورود به کودکستان به اندازه بزرگسالي خود مي رسد. تعجبي ندارد که گاهي بزرگترها از خود مي پرسند او دارد به چه چيزي فکر مي کند؟ اکنون دلايل زيادي وجود دارد که ثابت مي کنند براستي در سر کوچک آنها خبرهايي هست!

1. زبان جديد را تشخيص مي دهند:

سال هاي نوزادي مناسب ترين سن براي يادگيري بيش از يک زبان است. مطالعات دانشگاه بريتيش کلمبيا نشان مي دهد يک نوزاد چهار ماهه از روي نشانه هاي بصري (براساس ريتم صدا و حالت چهره متکلم) مي تواند تشخيص دهد گوينده به زبان جديد صحبت مي کند. براساس تحقيقات، کودکاني که در محيط هاي دو زبانه زندگي مي کنند مي توانند تفاوت هاي زباني را تشخيص دهند و يادگيري زبان هاي بيشتر برايشان ساده تر است.

2. آنها احساسات ديگران را مي فهمند:

حتي کودکاني که تعامل چنداني با سگ ها نداشته اند مي توانند صداي زوزه کشيدن خشمگين سگ يا عوعوي دوستانه اش را با عکس هاي يک سگ عصباني و يک سگ خوشرفتار تطبيق دهند. براساس مطالعاتي که در دانشگاه بريگهام يانگ انجام شده، نوزادان با نوسانات موزيک بتهوون، تغيير روحيه مي دهند.

3. بچه هاي کوچک معاني لغات را درک مي کنند:

برخي کارشناسان کودک معتقدند کودکان تا يک سالگي ارتباط ميان تصوير اشيا و نام آنها را درک نمي کنند. اما در مطالعات دانشگاه پنسيلوانيا، کودکان 6 ماهه خيلي پيش از اينکه بتوانند اين نامه ها را به زبان بياورند، ارتباط مزبور را درک کرده اند. اين مسئله ثابت مي کند که شما مي توانيد با کودک خود صحبت کنيد و او آن را درک مي کند حتي اگر فقط به شما زل بزند.

4. کودکان براي نوع دوستي ارزش قائلند:

ممکن است به نظر برسد کودکان معمولاً دوست دارند چيزي را بگيرند، اما در تحقيقي ثابت شده است کودکان نوپا وقتي چيزي را به ديگران مي بخشند، شادترند.

5. کودکان نوپا عدالت را مي فهمند:

تعجبي ندارد «اين منصفانه نيست» شعار يک خردسال باشد. براساس تحقيقات منتشر شده دانشگاه واشنگتن، کودکان از 15 ماهگي، تساوي را درک مي کنند. اين محققان کودکان را با نشان دادن تصاويري از توزيع برابر و غير برابر شير يا بيسکويت بين دو نفر مورد آزمايش قرار دادند. کودکان به توزيع نابرابر توجه بيشتري نشان دادند که حاکي از اين است تفاوت را درک مي کنند و از آن غافلگير مي شوند. جالب است کودکاني که نسبت به توزيع ناعادلانه غذا واکنش نشان دادند، هنگام بازي با دوستانشان بيشتر از ديگران در تقسيم اسباب بازي ها، ايثار و از خودگذشتگي داشتند.

6. آنها قدر مجازات مناسب را مي فهمند:

بچه هاي هشت ماهه خوشحال مي شوند وقتي براي کسي که کار بدي کرده، اتفاق بدي مي افتد. محققان دانشگاه واشنگتن يک نمايش خيمه شب بازي براي کودکان برپا کردند که در آن، عروسک ها نسبت به هم رفتارهاي مثبت يا منفي داشتند. پس از نمايش،‌ عروسک ها را به دست بچه ها دادند و کودکاني را که از همان ابتدا با عروسک هاي بد، رفتار خوبي نداشتند با بچه هاي ديگري که با همان عروسک ها دوستانه رفتار مي کردند، مقايسه کردند. آنها بر اين باورند که اين واکنش ها مي تواند بيانگر حالات و شخصيت اين کودکان در آينده باشد.

7. آنها تحت تاثير همسالان خود قرار مي گيرند:

دوست داريد کودک شما غذاي خود را به خوبي بخورد و استراحت خوب و کافي داشته باشد؟ او را با دوستان خوشرفتار احاطه کنيد. در مقاله اي منتشر شده در نشريه زيست شناسي سلولي بيان شده يک کودک دو ساله بيشتر علاقمند است رفتاري انجام دهد که سه تا از دوستانش انجام مي دهند تا فقط يکي از آنها.

8. مغز کودکان با پخش و نواختن موسيقي رشد و بهبود مي يابد:

احتمالاً شنيده ايد بين موسيقي و بهره هوشي (IQ) رابطه وجود دارد. يک مقاله تحقيقاتي کانادايي توصيه مي کند که بهتر است کودکان در معرض شرايط ساخت و نواختن موسيقي قرار بگيرند. کودکان يک ساله اي که در کلاس هاي تعاملي موسيقي (حرکات دست يا برخي آهنگ هاي خاص و نواختن پرکاشن با دست) شرکت مي کنند نسبت به کودکاني که کلاس هاي تعاملي کمتري دارند، مهارت ارتباطي قوي تري دارند.

ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 5:32 am |  | پاسخ دهید:

اگر فرزندتان کابوس می بیـند، بخوانید

کابوس‌ها رویاهایی ترسناک هستند و بیشتر کودکان هرچند وقت یک‌بار ممکن است آنها را تجربه کنند. بیشتر کابوس‌ها در اواخر دوره خواب (معمولا بین ۴ تا ۶ صبح) رخ می‌دهند. کودک معمولا بیدار می‌شود و برای اینکه احساس راحتی و آرامش کند، کنار شما می‌آید و می‌تواند به شما بگوید در رویایش چه دیده و چرا ترسیده است. گاهی کودک برای به خواب رفتن مجدد، دچار مشکل می‌شود و شاید رویاهای مشابه را در شب‌های دیگر هم ببیند. برخی کودکان انواع متفاوتی از رویاهای ترسناک به نام «وحشت شبانه» دارند. وحشت شبانه، در یک خواب عمیق (معمولا بین ۱ تا ۳ صبح) اتفاق می‌افتد. کودکی که وحشت شبانه دارد، خیلی اوقات با جیغ از خواب بیدار می‌شود. ممکن است عرق کرده باشد و نفس‌نفس بزند و تند تند نفس بکشد و مردمک چشمش (مرکز سیاه چشم) بزرگ‌تر از حد طبیعی باشد.

گاهی در این وضعیت با وجود باز بودن چشم‌ها هنوز خواب و گیج است و زمانی که از او می‌پرسید چه اتفاقی افتاده است، نمی‌تواند جواب بدهد. برخی اوقات کودک به سختی بیدار می‌شود. زمانی هم که او را بیدار می‌کنید، به‌ یاد نمی‌آورد که چه اتفاقی افتاده است. برخی کودکان دچار وحشت شبانه هم در خواب راه می‌روند. کابوس‌ها و وحشت‌های شبانه، با افزایش سن کودک کاهش می‌یابند و اغلب هنگامی که کودک به سن نوجوانی می‌رسد، به کلی متوقف می‌شوند. اما در برخی از افراد به خصوص افرادی که تخیلی فعال دارند و خلاق هستند، کابوس‌ها و وحشت‌های شبانه در سنین بزرگسالی هم ادامه پیدا می‌کند.
علت کابوس و وحشت شبانه
کابوس یا وحشت شبانه در کودکان معمولا به دلیل بیماری روانی یا جسمانی اتفاق نمی‌افتد و بیشتر بعد از یک رویداد استرس‌زای جسمی یا روانی رخ می‌دهد. در ۶ ماه اول بعد از این رویداد، ممکن است کابوس یا وحشت شبانه آنقدر ادامه پیدا کند که کودک به آن عادت کند. چنانچه کابوس یا ترس شبانه ادامه داشته باشد و خواب کودک را مختل کند، بر کارکرد روزانه او اثر می‌گذارد. در این صورت باید با پزشک مشورت کنید.
اقدام‌هایی که والدین می‌توانند انجام دهند
اگر کودکتان وحشت شبانه دارد، با او به آرامی و ملایمت صحبت کنید و او را به رختخواب برگردانید. کودک را تکان ندهید یا بر سرش فریاد نکشید. وحشت شبانه و خوابگردی به مراقبت شما از کودک هنگام دوره خواب نیاز دارد. خانه را ایمن کنید تا در صورت خوابگردی کودک، برایش مشکلی پیش نیاید (در مقابل پلکان‌ها دروازه‌های مخصوص نوپایان نصب کنید و کودک را در تختخواب‌های دوطبقه نخوابانید). اگر کودک هنگام خواب به علت وحشت‌ شبانه یا خوابگردی آسیب‌دیده است، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است لازم باشد پزشک او را هنگام خواب بررسی کند.
نکاتی برای کمک به خواب بهتر کودک
۱) پیش از زمان خواب، یک برنامه منظم داشته باشید. فعالیت‌های لذت‌بخش مانند خواندن کتاب قصه برای کودک به آرامش او کمک خواهد کرد.
۲) خستگی ممکن است در ایجاد وحشت شبانه نقش داشته باشد. مطمئن شوید کودک هر شب به اندازه کافی می‌خوابد.
۳) اگر کودک استرس دارد یا دلواپس است،‌ با او در مورد چیزی که باعث استرس او شده، صحبت کنید و با کمک خودش برنامه‌ای بریزید تا بتواند از عهده استرسش برآید.

دفترچه یادداشت آنلاین یک پسر تنها

ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 5:32 am |  | پاسخ دهید:

روش تهیه فیله مرغ پُر شده

فیله‌ها را با بیفتک‌کوب می‌کوبیم طوری که پاره نشود و با پیاز، سویا سس، زعفران، روغن زیتون و مقداری فلفل سیاه مزه‌دار کرده و …
مواد اولیه:
فیله مرغ چهار تکه

پیاز داغ نصف پیمانه

زرشک نصف پیمانه

گردو خرد شده یک پیمانه

نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به میزان لازم

زعفران آب کرده دو قاشق غذاخوری

سویا سس یک قاشق غذاخوری

روغن زیتون دو قاشق غذاخوری

پیاز خلال شده متوسط یک عدد

آب‌لیمو یک قاشق غذاخوری

روغن مایع به میزان لازم

طرز تهیه

* فیله‌ها را با بیفتک‌کوب می‌کوبیم طوری که پاره نشود و با پیاز، سویا سس، زعفران، روغن زیتون و مقداری فلفل سیاه مزه‌دار کرده و دو ساعت در یخچال می‌گذاریم، سپس به آن آب‌لیمو و نمک اضافه کرده و کنار می‌گذاریم.

* زرشک و گردو را با پیاز داغ تفت داده و مقداری نمک، فلفل و زردچوبه می‌افزاییم.

* بعد از سرد شدن مواد را داخل فیله‌ها قرار داده، رول می‌کنیم و با نخ یا خلال دندان می‌دوزیم و آن‌ها را در روغن داغ در تابه چدنی با شعله ملایم سرخ می‌کنیم.

منبع: مجله آشپزی خانواده سبز – فرشته عطایی، کارشناس آشپزی و قنادی

دفترچه یادداشت آنلاین یک پسر تنها

ارسال شده در دسته‌بندی نشدهچهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ | 5:32 am |  | پاسخ دهید:

چیدمان لوازم خانه، بر اساس متراژ

درحالی که افراد بسیاری فقط به این فکر می‌کنند که مبلمان یا فلان وسیله را در مقابل کدام دیوار بگذارند، طراحان دکور علاوه بر این، به فضای ایجاد شده میان مبلمان و لوازم، نوع معماری و فضا در کنار هم نیز فکر می‌کنند.

اگر میخواهید فضای اتاق یا خانه تان را بزرگتر جلوه دهید باید از الگوی تک رنگی استفاده کنید. یعنی تنها از یک رنگ یک دست و ثابت برای رنگ آمیزی دیوارها و کفوش و حتی فرش استفاد کنید. نصب آینه روی دیوار یا سقف نیز میتواند روشی سریع و موثر برای بزرگتر جلوه دادن فضای یک اتاق باشد.

طراحی فضا و دکور داخلی خانه بدون شک با کمک دو عامل استعداد و تجربه امکان پذیر است.

مطلب زیر به شما کمک میکند تا فضاهای کوچک را بزرگتر جلوه دهید و اتاقهای نشیمن خودمانیتر و راحت تری ایجاد کنید.

فضای کوچک را بزرگتر جلوه دهیم

اگر میخواهید فضای اتاق یا خانه تان را بزرگتر جلوه دهید باید از الگوی تک رنگی استفاده کنید. یعنی تنها از یک رنگ یکدست و ثابت برای رنگ آمیزی دیوارها و کف پوش و حتی فرش استفاد کنید.

نصب آینه روی دیوار یا سقف میتواند روشی سریع و موثر برای بزرگتر جلوه دادن فضای یک اتاق باشد. شما حتی میتوانید کل دیوار را با آینهای بزرگ بپوشانید یا از تعداد زیادی سطوح صیقلی و انعکاسی چون شیشه یا ورقههای لوسیتی برروی در و دیوار استفاده کنید.

به علاوه برای ایجاد حس بزرگی و جاداری فضا معمولا بهتر است از رنگهای روشن و در صورت امکان از پنجرههای بزرگ کمک گرفته و اگر ممکن باشد از نور مصنوعی که از خارج اتاق یا پنجره به داخل میتابد در شب استفاده کنید؛ چرا که این کار توجه بیننده به کوچکی فضا را کم میکند.

تا آنجایی که میتوانید از نور و روشنایی بیشتر در خانه استفاده کنید. اگر بتوانید از سقف به عنوان یک شبنما و منعکس کننده همانند یک آسمان استفاده کنید، میتوانید فضایتان را بزرگتر جلوه دهید و با ایجاد نوعی جریان همبستگی در میان اتاق میتوانید فضا را بزرگتر جلوه دهید.

پوشاندن کف تمامی اتاقها با کفپوشی یکدست و یکرنگ نیز راهی برای بزرگتر و طولانی تر جلوه دادن فضای یک خانه است. برای مثال میتوانید کف تمامی اتاقها را با کفپوش چوبی، پارکت یا سرامیک بپوشانید و این کفپوش را از اتاق خواب به هال و پذیرایی ادامه دهید.

از همین روش میتوانید برای دیوارها نیز استفاده کنید یعنی بر روی تمامی دیوارها از رنگ و تزئیناتی مشابه بهره بگیرید. بنابراین یکدستی رنگ دیوارها و کفپوش و فضاهای خالی میان وسایل منزل موجب بزرگنمایی و هماهنگی فضا میشود و تفکیک و جدایی دقیق میان اتاقها و فضاها و اینکه یک اتاق در کجا آغاز و در کجا پایان مییابد از بین خواهد رفت.

برای راحت و گرم تر به نظر رسیدن یک فضا بخصوص فضاهای بزرگ بهتر است از اجسام و لوازم با شکل پیچیده و شلوغ و پارچه های بافتداری چون مخمل، خز، جیر و… در مبلمانها استفاده کنید

نکته دیگری که برای بزرگتر کردن فضا باید در نظر بگیریم این است که هرچه میتوانید از لوازم و مبلمان کمتر و ظریفتری در فضای اتاقها استفاده کنید. تعداد لوازم اتاق را به حداقل برسانید و فضا را خلوت تر کنید. اجازه دهید که تنها چند شی و وسیله اندک و کوچک اما زیبا جلوهگری کنند.

آینه را فراموش نکنید چرا که آینه ها همیشه در بزرگتر به نظر رسیدن فضا مناسبند. به خاطر داشته باشید که همیشه خریدن مبلمان و لوازم و پرکردن فضا، راهی برای زیباتر کردن دکور و فضا نیست بلکه شما باید سعی کنید که فضا را خلق کنید.

ایجاد فضایی خودمانی و راحت در اتاق های بزرگ

گاهی میتوانید اتاقی در دل اتاق بزرگتر دیگر ایجاد کنید چرا که این گنجایش و فضاهای کوچکتر داخلی، به شما اجازه میدهد که در عین حفظ وسعت فضا، محیطی گرم و کوچکتر در دل فضایی بزرگ و بیروح به وجود آورید. با ایجاد گوشه های دنج کوچک در یک اتاق بزرگ میتوانید فضاهای راحت کوچکی برای افراد و منظورهای متفاوت ایجاد کنید.

معمولا رنگهای تیره و گرم، فضای یک اتاق بزرگ را راحت و گرمتر میکنند. البته امکان رنگ آمیزی سقفها را نیز فراموش نکنید. کوچکتر و تیره تر کردن فضای یک اتاق موجب گرم و نرمتر به نظر رسیدن آن فضا خواهد شد. با یک نورپردازی خوب میتوان این فضای تیره را دنج تر کرد.

برای راحت و گرم تر به نظر رسیدن یک فضا بخصوص فضاهای بزرگ بهتر است از اجسام و لوازم با شکل پیچیده و شلوغ و پارچه های بافتداری چون مخمل، خز، جیر و… در مبلمانها استفاده کنید.

سعی کنید بیشتر لوازم زندگی و فعالیت خود را در مرکز اتاق بزرگی بچینید و مرز و محدوده اتاق را با تکههای بزرگ مبلمان مشخص کنید. بدین ترتیب بزرگی و بیقوارگی اتاق کمتر جلوه خواهد کرد. به جای استفاده از روش قدیمی پارتیشن بندی یا کمد دکوری یا کتابخانه برای جداکردن و کوچک کردن یک اتاق بزرگ بهتر است به کمک وسایل و مبلمانها در واقع یک یا چند فضا و اتاق کوچکتر در دل اتاق بزرگتر به وجود آورید و لوازم و مبلمانهای خود را به دور قالیچه های رنگی کوچک بچینید.

مجبور نیستید از رنگهای متداول و معمول چون بژ تیره، کرم تیره یا رنگهای دیگری از این دست استفاده کنید، میتوانید از رنگ نارنجی هم کمک بگیرید. همچنین برای ایجاد فضایی گرم از پردهها و پوشش های رۆیایی تری برای پنجره ها استفاده کنید. دیوارها و پنجرههایی که با پارچه های نرم و ظریف پوشانده میشود راحت و گرمتر به نظر میرسند.

از مبلمانی نرم و راحت با رنگهای تیرهای چون نارنجی، انواع صورتی و قرمز که احساس آرامش بیشتری نسبت به رنگهای سرد ایجاد میکنند در لوازم خانه استفاده کنید، علاوه بر این ریزش نور از فضایی وسیعتر در سقف بهتر از نور یک تک لامپ است که مستقیم از بالای سر بر اتاق میتابد چرا که نور اولی فضایی آرامتر را ایجاد میکند.

منبع : شمیم

دفترچه یادداشت آنلاین یک پسر تنها

ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 5:32 am |  | پاسخ دهید: